PRVNÍ PODBLANICKÝ GEOCOIN JE NA SVĚTĚ

Dne 1.4. dorazil první podblanický geocoin do kraje pod Blaníkem. Přestože to bylo prvního dubna, není to apríl. Máme ho v rukou. Je to krásné režné kolečko ze zinkové slitiny v úpravě starozinek. Jeho průměr je 35 mm a bydlí v plastovém numismatickém obalu příslušné velikosti. Jedná se o limitovanou sérii 50ks vydanou k výročí 10 let geocachingu. Pokud máte o geocoiny zájem, jsou k dispozici u dvou spolupachatelů:
Xichteria: xichteria@seznam.cz, ICQ 14163917, xichteria@jabber.cz
Balda88: geokesky@seznam.cz

Pár větiček o tom, jak vlastně tenhle coin vznikl
Žijeme s kolegou v kraji pod Velkým Blaníkem. Máme tenhle kraj rádi a řekli jsme si, že by si zasloužil nejen tu spoustu keší, které se pod památnou horou Blaník a v její širokém okolí skrývají, ale i VLASTNÍ GEOCOIN . Na stránkách Groundspeaku jsem si ověřil, jaké množství kódů lze objednat (minimální) a na kolik nás to vyjde. Pak jsem na českém internetu zapátral po možných výrobcích mincí (bez ohledu na technologie a na to, jestli už něco dělali pro geocaching). Následovalo pár e-mailů kvůli objednání kódů v USA, pár e-mailů s vybraným výrobcem. Následně jsem dokončil grafický návrh geocoinu, poslal ho ke schválení Groundspeaku a k posouzení technologických možností výrobci. Protože nikde nebyl žádný zádrhel, poslal jsem přes PayPal požadovaný obnos do USA, potvrdil objednávku do Česka a za nedlouho už jsem na poště vyzvedával na dobírku balíček s geocoiny věnovanými našemu kraji.
Protože to děláme jenom pro zábavu, náklady na kus nejsou jistě optimální. Jedná se totiž o velmi limitovanou sérii. Pokud jsem se dobře díval, o tak malém množství v této diskusi vůbec nebyla řeč. Ale to je právě náš, trochu jiný, pohled na věc. Coiny mají režný vzhled, jako je „režný“ i kraj pod Blaníkem a rozhlednu na Velkém Blaníku, která je hlavním prvkem na coinu, tu jistě pozná každý, kdo zná tenhle kraj. Je mi jasné, že TAKHLE SE TO NORMÁLNĚ NEDĚLÁ . Přesto doufám, že i to vyrobené pidimnožství poslouží regionu Podblanicko ve světě geocachingu. Věřte, že ve chvíli, kdy jsem se rozhodl do toho jít, jsem měl jen ve své geobrašně pár různých trackablů jako inspiraci, ve svém srdci tenhle krásný kraj a přečtený článek o tom, jek se dělal český geocoin. Pravda, příliš jsem se tím článkem neřídil. Spíš tím srdcem .

Základ grafického návrhu, jehož autorem je Xichteria, je společný s CWG START 2010, což jistě poznali všichni, kdo byli 1.1. na eventu na vrcholu Velkého Blaníku. První kousek byl již vyslán na cesty…
Podrobněji vám o geocoinu poví následující obrázky…

CNW:Counter

2 komentáře u „PRVNÍ PODBLANICKÝ GEOCOIN JE NA SVĚTĚ

  1. Ahoj, obdivuju vaše nadšení a že se vám to podařilo dotáhnout až do konce. Geocoin je to fakt nádherný, navíc rozhledny jsou moje vášeň, tak by mě zajímalo, na kolik by tak jeden kousek vyšel. Dík za info a moc vám fandím Míša

  2. Ahoj,
    je to neuvěřitelná cesta,jenž jste museli projít,aby vznikl tento krásný Geocoin.
    Nevyšlete do podblanicého kraje další?
    První se toulá někde v Královehradeckém kraji..Bylo by možné si také jeden pořídit? Díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *