Sedmatřicet s polárníkem

Další dvě prázdná okýnka se na mě culí z únorového kalendáře dvanáctého a třináctého. Podaří se je zaplnit?  Pondělí a úterý ukážou. Když to vyjde, bude jich zbývat ještě sedmatřicet.

Sedmatřicet
Sedmatřicet

Sedmatřicet

V pondělí to jde rychle. Zaplnění volného místa v GC kalendáři je pojištěno dalším křížkem z dílny janek.s. Jde to rychle. Všechno dokonce v přímém přenosu, takže jaképak řeči, tady je záznam:

 

V úterý jedu ráno do Benešova. Původní plán je zaplnit volný den až večer účastí na eventu s polárníkem a snížit počet nezaplněných polí na sedmatřicet. Protože mi ujede zpáteční vlak, vyrážím za Benešov na vyhlídku u Želetínky. Koukám do kraje na Chlum, Neštětickou horu, Chvijen… Jenomže udržte se, když jste tak blízko keši, kterou nemáte odlovenou.  A tak je Želetínka prvním odlovem dne.

Želetínka
Želetínka

A když už jsem v parku u Konopiště, nořím se do něj, nechávám ujet další dva vlaky a odlovuji další dvě keše. Nejprve se ocitnu na nezámém místě parku, kde jsem nikdy nebyl. Poté se podél Konopišťského potoka vydávám na vesmírné setkání.  Pokračuji dál směrem na Benešov. Sluníčko svítí, v parku je krásně, a tak nechám ujet ještě jeden vlak než se dostanu na nádraží.

Konopišťské keškování
Konopišťské keškování

Nakonec se vracím do Vlašimi.  Asi se mi nebude chtít znovu na vlak. Ale večer bych se rád dozvěděl, jak se chodí na severní pól. Byl to původní záměr. Jet? Nejet? Ale co! Hurá na vlak, hurá na event. Podruhé během dne vlakem do Benešova. A stojí to za to. Díky polárníkovi Vaškovi Sůrovi se dozvíme o cestě na severní pól tolik věcí, že mě osobně přestává cukání tam někdy vyrazit. Ale v jeho podání je to tak zajímavé… Díky!

Tedy díky Leneh, která je pachatelkou eventu a díky i Václavovi za jeho poutavé vyprávění.

Máte Facebook? Pak tady najdete ještě bonus v podobě videa.

Na viděnou na dalším eventu nebo ukeší se těší Xichteria.

Xichteria s polárníkem
Xichteria s polárníkem

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *